Penzion PODSKALÍ - dovolená v Adršpachu

Krátké video o nás

Ocenění

V anketě KRÁSNÉ PROSTŘEDÍ, na portálu DO PENZIONU.CZ, se naše ubytovací zařízení umístilo mezi předních 15 penzionů v kategorii: Kvalitní personál

Romantický balíček pro dva

Večeře při svíčkách, láhev vína, bezstarostná snídaně, koupel pod širým nebem v koupacím sudu, krásné procházky ve skalách...
Cena 4 000 Kč/ 2 noci, 2 osoby
romanticky pobyt

Běžecký point Bučnice

Běžecký point je určen pro vyznavače běžeckého sportu. V pointu najdete knihu s popisy tras v krásném ale i náročném terénu. Vždy s mapou trasy, výškovým profilem ale i popisem celé trasy, tam najdete tužku a v příloze list, kde můžete zaznamenat svůj dosažený čas a stručný popis svého běžeckého zážitku, datum tvého běhu. V popisu je i obtížnost trasy a doporučení jak a kdy trasu zdolat. Užijete si krásných cest, které bez průvodce návštěvník nenajde.

Jak vznikl a kde je „BĚŽECKÝ POINT BUČNICE“?Hana Havalcová Raková

Jsem běžecký nadšenec a protože jsem začala běhat víc a víc, potřebovala jsem ke svému tréninku trasy různých obtížností i délky. Psala jsem si do tréninkového deníku vždy trasu s kilometráží a vše, co k tomu patří, vymýšlela jsem a objevovala další a  další cesty a už jsem si to potřebovala více popisovat, začala jsem trasy ukládat a značit do mapy, no a tak to vlastně vše začalo! K mapě profil a popis, název cesty – až přišel nápad, udělat běžecký point. Kdo to tady nezná, má možnost vybrat si cestu podle své kondice, nálady a času, najít inspiraci a vydat se po cestách a stezkách, které by jinak nenašel. Adršpašsko-teplické skály jsou horolezeckým rájem, skoro na každé skalní věži je vrcholová krabička s knihou s názvem skály, tužkou pro podpis toho, kdo cestu na vrchol zdolal a kdy. Nechala jsem se tímto inspirovat. V Běžeckém pointu je kniha, kde jsou založeny běžecké mapy, název cesty, její obtížnost, popis, tužka pro vepsání údajů: jakou cestu jste zdolali, jakým časem, datum, a také je důležité podělit se o to, jak se vám běželo a co byste k trase rádi dodali.
Zvu vás tedy k poznání běhání panenskou přírodou. Krásné krosy, šílená převýšení i pohodové rodinné trasy, výhledy na skalní věže, louky a jezírka... Některé trasy lze zdolávat pouze v létě, některé i v zimě, a některé třeba na běžkách.

Děkuji našemu kamarádovi a sportovnímu (šílenci) nadšenci Petrovi a jeho ženě Markétě za společný nápad a podporu při realizaci tohoto "díla" bez nich by to nebylo ONO!!!

Přeji vám lehký krok. Hanka Havalcová Raková


 Radost z běhání v zimě

Ahoj všichni nadšenci adrenalinové běhu v zimě, nebo jen sezonního běhu od jara do podzimu!

Mám chuť podělit se s Vámi se svým dnešním zážitkem :-) přečtěte si můj článek

4.2. 2018 Hanka

hanka


Běžecké trasy v Adršpašsko-teplických skalách a okolí

Buchberg 6,5km

Trasa Buchberg je krátka, krásná, krosová.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Borek 4km

Tato pohodová trasa netrvá pro pomalého běžce déle jak 30-35min. Lehký výběh pro krásný den!!!!!

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Pohodová osmička 8km

Krásné výhledy kolem chaloupek.

pohodova 8

Tato trasa je vhodná pro začátečníky i rodinný běh. Vede mírně zvlněným terénem, po cyklostezce, lesní cestou, okolo skalního jezírka, přes Adršpašský okruh.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Přes Skalák 13km

Lehká tréninková trasa s překrásnými výhledy z Křížového vrchu.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Řeřichova rokle 11km

Přelézt  u skalní kaple zábradlí a hurá do kopce.

rerichova

Středně náročná trasa vede skalním městem v Adršpachu a pokračuje 8 km lesem. Úžasná cesta brzy ráno před příchodem turistů.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Teplickými skalami 9km

Obtížnost: "musíš to mít rád!" Náročná trasa s převýšením 994m, cross, schody, stoupání teplickými skalami s krásnými výhledy!

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Stará vlčárna  14km

Obtížnost „super těžká“, velké převýšení, schody, terén, ale zase je to zdejší klenot. Běží se starou už zapomenutou cestou, samým srdcem hlubokých skal, kdo to nezná, bez mapy a popisu cestu nenajde, ale stojí zato! V průvodci POINTU je označená dvěma černými body -tedy super těžká, ale kdo to má rád a má „radost z bolesti“, určitě si tuto cestu zamiluje.

"Stará vlčárna dobrá rada" - to je místo, kde se musí odbočit do porostu. Důležité, pak už není kam zabloudit!

Stará vlčárna II.variantaPC260846

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Stará vlčárna II. varianta 15km

Obtížnost-těžká/středně těžká
Středně těžká varianta s jedním těžkým 500m výběhem, pak lehké stoupání a lehkými seběhy. ½ v terénu ½ zpevněný povrch
SUPR ZÁLEŽITOST!!!

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

dobrá rada

Přes dva hrady 14km

Obtížnost je středně těžká až těžká. Lesní cestou podél řeky, po kamenech, kořenech, stoupání i seběh po sjezdovce.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

K hranici 14,5km

Lehká trasa po asfaltu. Tato trasa se dá běhat po celý rok! - příprava na silniční závody – OBJEMOVÝ rychlý trénink s jedním kopcem.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Buková 23km

Obtížnost lehká, cross, asfalt, lesní cesta okolo sklaního jezírka, přes Bukovou horu je Skalnímu mlýnu. Silnice není frekventovaná vše je na POHODU! S malými úpravami lze běžet i v zimě!

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Objemový trénink 33km

Trasa vede po málo frekventované silnici. Cestou se můžeme kochat krásnými výhledy na louky, lesy, roubené chaloupky. Obtížnost je lehká s vlnitým terénem, kde je možnost si dát zabrat i odpočívat.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Řeřichová rokle II Ádr Cross  11km

„Řeřichová" – tato trasa je už pro pokročilé běžce. Zdoláváme prudký výběh, kde si opravdu šáhneš až na strop své maximální tepové frekvence, ale pak je dost času na vzpamatování, protože se už běží lesem s mírně houpavým terénem. Tuto trasu, tedy jen její část, používají zdejší horolezci jako závod „Ádrkros" na uzavření horolezecké sezony a je opravdu úžasná.

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Běh Adršpašskými skalami

beh adrspaskymi skalami

Kravská půlka 21,1km

Po levici skály, po pravici rokle. Převýšení: 818 m, obtížnost: Červená - Černá

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Přes  3 sjezdy 15,3km

Převýšení: 681 m, obtížnost: Červeno-černá

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Markův odkaz aneb přes tři hrady a Čápa 25,5km

Trať je prostě boží a zavede Tě, kámo, na všechny tři hrady a taky novou na Čápu (nejvyšší bod CHKO Broumoffsko) vyhlídku. Obtížnost: Černo - Černá, převýšení: 1156 m

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf

Rallye Sudety MTB  33km– 60km – 113km

Převýšení: 857m – 1895m – 3944m

Obtížnost: Zelená - Červená - Černá

Popis trati: Trať je v terénu značená a popis je dlouhý. Doporučujeme proto študovat na http://redpointteam.cz/rallye-sudety/popis-tras/

Trasa, mapa, popis ke stažení v pdf


Reference

Pohodová osmička

1.8.2015  čas:1hod 
běžel jsem v protisměru kolem skal  a trochu zakufroval ke zřícenině hradu. Úsek kolem skal nemá chybu!
Aleš

 Buchberg

5.4.2015 čas:35:02 6,02km průměr 9,3km/h   Kamilas
Naprosto luxusní trasa! Myšlenka běžeckého pointu mě úplně nadchla,asi  zrealizuji i doma. Penzionu Podskalí dávám 1* 
4.8.2015 čas 34:45      -  5,85km
Pěkná trasa většinou s pískovým podkladem! Běžel jsem jen od Pointu l pointu bez zahřívacího kolečka na začátku,které ale doporučuju vzhledem k tomu, že trasa prvního kilometru hodně stoupá.
Díky Vojta (ROWING) BRNO

Řeřichová rokle

čas 1:36,13       13,1km (včetně bonusového okruhu po „žluté“kolem zříceniny hradu Adršpach  nastoupáno 260m.Toto „kolečko“ mělo cca 1,7km a trvalo 20:45min včetně odlovené „kešky“ - cca 3,5min(výstup 360m) čistý čas okruhu  cca 1:15,30   11,5kPopis: Trasa byla oproti Buchbergu z počátku pohodová po 2km jsem odbočil u železničního přejezdu vlevo a běžel lesem  okruhu  Adršpašskými skalami u jezírka jsem trochu zakufroval  vlastní hloupostí protože jsem přiběhl z pravé strany na jeho střed a ne spodní část-moje hloupost – i když je vše dobře značeno. Průběh napříč Adršpachem v pohodě a pak u Kaple přelezl zábradlí. Tady se objevila skutečná příroda a ne upravená jako na okruhu. Běžel jsem roklí cca 1,2km nahoru a vyhlížel její konec. Chvílemi jsem přemýšlel proč se to tu jmenuje rokle a ne KRPÁL,stoupání bylo opravdu na poprve dlouhé a poctivé. Chvílemi jsem přemýšlel jestli ještě „běžím“ ale zvládl jsem to. Nakonec pak už jen mírně zvlněný terén a seběh dolů. Pak ještě bonusové kolečko po žluté kolem zříceniny.(Na fyzičku dobré ale běžecky jsem cítil jako ztrátu času) pak už jen běh kolem skal a přes pokladnu do areálu (Běžci o mají free) a kolem jezírka  po žebřících zase lesní cestou domů k Pointu. Trasa se mi líbila asi víc jak Buchberg i když byla delší protože nebyla z počátku tak náročná a její podklad mi víc vyhovoval.(lesní cesty,tráva,jehličí)
Díky Vojta (ROWING)) BRNO

 Teplickými skalami   

22.8.2015 čas:1:01,58   9,7km včetně odbočky ke Stříbrnému pramenu  na  zpáteční
Bez odbočky k pramenu 8,25km – 53:07min
Výběh od Pointu v pohodě. Trochu jsem se obával co se mnou udělá červení obtížnost ale dalo se to. Jakmile jsem se dostal do Teplických skal bylo to už jen nahoru,dolů,nahoru,schody,schody,schody.... optimální tempo se nasadit nedalo a tak sem zkrátil krok  a snažil  se to běžet frekvenčně,protože každý schod jiná délka. Na nejvzdálenějším místě sem byl překvapivě rychle. Myslel jsem si že cesta zpět už bude OK. Fyzicky nároční sice nebyla,ale pořád sem musel dost dávat pozor  kam šlapu. Běželo se dobře a přemýšlel sem že bych na zpáteční přidal ještě výstup na Střmen ale těch milion schodů mi stačilo. Zaběhl jsem si aspoň ke Stříbrnému pramenu. Černý puntík obtížnosti je zasloužený i pro technickou náročnost. Trasa je spíš na Trailovo než silniční boty ve kterých sem běžel.
Díky Vojta (ROWING) BRNO


 09.08.2015

Aleš

"Běžecký point mě zaujal už v zimě v článcích na běžecké škole, takže o letní dovolené bylo rozhodnuto už před Vánoci.
Na výběr je v publikaci několik tras různých délek a obtížností.

Proběhnul jsem dvě kratší trasy podle knížky a pro delší běh jsem si spojil několik tras.
Vedení tratí se dá pochopit z popisu a mapky v knížce.

Co nevyčtete, to si můžete upřesnit v rozhovoru s autorkou.

Ale i průměrně zdatný čtenář map zvládne podle dostupných údajů navigaci v terénu.

Vyzkoušeno-běhal jsem bez mapy podle zapamatovaného popisu.

Ptal jsem se na jednu věc, která se ukázala být naprosto jasnou, jakmile jsem byl na místě.

Pokud někomu nejdou kopce, žádné extra časy do publikace nezapíše, ale tady se nezávodí.

Aspoň se můžete o to déle kochat pohledem, obvzlášť úseky mimo hlavní turistické trasy jsou nádherné.

Celkem jsem za týden po tratích Běžeckého pointu naběhal 50km.

Mým favoritem byla trať Buchberg a průběhy Vlčí a Řeřichovou roklí."


 

Trasa Stará vlčárna II.varianta

 

28.10.2015 Dneska jsem se zamilovala!:-) Nádherná trasa - bonusem bylo podzimem zbarvené listí.

(Ale upřímně, brutální stoupák z Vlčí rokle, byl fakt výživnej=) DOPORUČUJU! Gábina Praha

P.S. Hani díky za super trasu a morální podporu


26.12.2015 se strachem jsem vybíhal a s úžasným pocitem jsem se vrátil. Trať super! Tonda Benešov   


26.12.2015 Jsem naprosto nadšená. Usmívám se od ucha k uchu to mluví za vše....-)   Žaneta Praha


 

Svatomartinský víkend

Svatomartinský víkend pro dva za 3.490,-

 

  • 2 noci pro dva v penzionu Podskalí se snídaní 12.11. - 14.11.
  • dvě bohaté servírované večeře pro oba - v sobotu svatomartinské menu (luxusní dýňová polévka, husí stehýnko, dva druhy knedlíků, skvělé zelí)
  • Láhev svatomartinského vína

svatomartinska

Vánoce 2021

Vánoce 2021

Přijeďte prožít nejkrásnější svátky roku mezi majestátné skály do penzionu Podskalí obklopeného nádhernými lesy..

vanoce

Štědrovečerní menu obsahuje:
- rybí polévka, chlebové krutónky,
- smažený kapří filet, bramborový salát
- láhev značkového sektu
- vánoční cukroví
- na stole připravený některý z vánočních zvyků
- a samozřejmě malý dárek :-)

K balíčku je možné za příplatek využít:
- vstup do vyhřátého koupacího sudu pod otevřeným nebem za cenu 700 Kč / hod,
- vstup do tělocvičny zdarma (pink-pong, posilovna, apod.),
- velký pozemek i se svahem pro zimní radovánky
- parkování ZDARMA